Разлика помеѓу преработките на „Лазар Личеноски“

Додадени 64 бајти ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
 
Бил професор и директор на училиштето за применета уметност во Скопје, дописен член на [[САНУ]] итн. Добитник е на Октомвриската награда за сликарство во 1959 година.
 
[[Категорија:Македонски уметници]]