Вампирџија (филм): Разлика помеѓу преработките

Додадени 8 бајти ,  пред 5 месеци
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Јазична исправка, replaced: веб-страница → мрежно место)
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
'''Вампирџија''' е ТВ филм во режија на [[Горан Тренчовски]], а сценариото на филмот е напишано од [[Владимир Плавевски]]. Главните улоги ги толкуваат [[Петар Темелковски]] (Вампирџијата) и [[Роберт Вељановски]] (Чиракот).
 
[[Податотека:Scena od filmot Vampirdzija.jpg|thumb|Сцена од филмот "[[Вампирџија (ТВ филм)|Вампирџија]]"]]
Анонимен корисник