Печурка: Разлика помеѓу преработките

Додадени 375 бајти ,  пред 5 месеци
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Циклус на развиток: Јазична исправка, replaced: окасно → одоцна)
 
==Печурката како тема во популарната музика==
* „Печурка“ — кус расказ на македонската писателка [[Сања Михајловиќ-Костадиновска]] од 2018 година.<ref>Сања Михајловиќ-Костадиновска, ''(Бес)конечни модели на расказот''. Скопје: Бегемот, 2018, стр. 108.</ref>
* „Печурка“ (англиски: ''Mushroom'') - песна на германската [[Рок-музика|рок]]-група [[Кен (рок-група)|Кен]] (''Can'') од 1971 година.<ref>[https://www.discogs.com/Can-Tago-Mago/master/11512 Discogs, Can ‎– Tago Mago (пристапено на 30.4.2020)]</ref>
 
== Надворешни врски ==