Александар I (Русија): Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
 
| full name = Александар Павлович Романов
| house = [[Холштајн-Готорп-Романов]]
| father = [[PaulПавле I of(Русија)|Павле RussiaI]]
| mother = [[Марија Фјодоровна]]
| birth_date = {{Birth date|df=yes|1777|12|23}}