Александар I (Русија): Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
| successor = [[Николај I (Русија)|Николај I]]
| spouse = {{marriage|[[Елисавета Алексеевна]]|1793}}
| issue = [[Николај Лукаш]] (illegitimateнезаконит)
| issue-link = #Деца
| issue-pipe = повеќе...