Александар I (Русија): Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
| title =
| image = Alexander I of Russia by G.Dawe (1826, Peterhof)-crop.jpg
| caption = PortraitПортрет byод [[GeorgeЏорџ DaweДоу]]
| image_size =
| succession = [[Император на Русија]]