Јужно Перу: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 5 месеци
с
P.Nedelkovski ја премести страницата Јужен Перу на Јужно Перу: правопис - среден род
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (P.Nedelkovski ја премести страницата Јужен Перу на Јужно Перу: правопис - среден род)