Јужно Перу: Разлика помеѓу преработките

Одземен 1 бајт ,  пред 6 месеци
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
{{Infobox Former Country|native_name={{lang|es|República Sud-Peruana}}|conventional_long_name=Република Јужен Перу|common_name=Јужен Перу|year_start=1836|year_end=1839|p1=Перу|flag_p1=Flag of Peru (1825 - 1950).svg|s1=Перу|flag_s1=Flag of Peru (1825 - 1950).svg|government_type=[[Република]]|image_flag=Flag of South Peru.svg|image_coat=Coat of arms of South Peru.svg|image_map=Estado Sud-Peruano en la Confederación Perú-Boliviana.svg|capital=[[Такна]]|event_start=Основана|event_end=Распадна|date_start=17 Март 1836|date_end=25 Август 1839}}
 
141

уредување