Харалампие Поленаковиќ: Разлика помеѓу преработките

бугарски литературен jазик
[непроверена преработка][непроверена преработка]
сНема опис на уредувањето
(бугарски литературен jазик)
[[Категорија: Македонски академици]]
[[Категорија: Македонски педагози]]
 
[[bg:Харалампие Поленакович]]