Окономијаки: Разлика помеѓу преработките

Одземени 14 бајти ,  пред 1 месец
нема опис на уредувањето
с (Јазична исправка, replaced: игњ → игн (2))
Нема опис на уредувањето
{{Infobox prepared food
| name = Окономијаки
| image = Okonomiyaki by S e i in OsakaOkonomiyaki_002.jpg
| image_size =
| caption = Различни врсти на окономијаки
8

уредувања