Барун-Урт: Разлика помеѓу преработките

Додадени 100 бајти ,  пред 13 години
(+)
 
== Транспорт ==
[[Барун-Урт аеродром]]от (UUN/ZMBU) има една писта но денес не се одвиваат регуларни линии до [[Улан Батор]].
 
==Видете исто така==
*[[Листа на градови во Монголија]]
 
== Референци ==