3 декември (починале): Разлика помеѓу преработките

Додадени 154 бајти ,  пред 1 година
дополнување, ситна поправка
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Московско кнежевство → Московско Кнежевство)
(дополнување, ситна поправка)
|valign="top" align="right"|[[1994]] 
|[[Франтишек Вацлав Мареш]] — професор по [[славистика]].
|-
|valign="top" align="right"|[[2015]] 
|[[Скот Вејланд]] — американски рок-пејач, член на групата [[Стоун темпл пајлотс]] (''Stone Temple Pilots'').
|-
|valign="top" align="right"|[[2015]] 
|[[2020]]
|[[Благоја Стефановски]] — македонски [[политичар]].
|-
|valign="top" align="right"|[[2020]] 
|[[Алисон Лури]] — американска писателка.
|}
<noinclude>