Бено Русо: Разлика помеѓу преработките

Додадени 362 бајти ,  пред 2 месеци
додадена/изменета предлошка, изменета категоризација
(додадена/изменета предлошка, изменета категоризација)
* {{Наведена мрежна страница|url=https://www.holocaustfund.org.mk/posts/details/141|title=Бенјамин Бено Русо (Коки)|work=Фонд на холокаустот на Евреите од Македонија}}
* {{Наведена мрежна страница|url=https://collections.ushmm.org/search/catalog/irn512720|title=Oral history interview with Beno Ruso|work=United States Holocaust Memorial Museum Collections|trans-title=Интервју, усна историја со Бено Русо|accessdate=17 јануари 2022}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Русо, Бени}}
[[Категорија:Македонски Евреи]]
[[Категорија:Учесници во НОБ]]
[[Категорија:Носители на Партизанска споменица од 1941]]
[[Категорија:Носители на Орден за храброст (СФРЈ)]]