Разлика помеѓу преработките на „Википедија:ВикиПроект Македонија/Градови“

ј
(готови 2 града)
(ј)
 
==Пелагонија==
*[[Битола]]{{Готово}} + [[Податотека:LinkFA-star.png]]
 
*[[Демир Хисар]]
 
==Скопје==
*[[Скопје]]{{Готово}} + [[Податотека:LinkFA-star.png]]
 
 
*[[Гевгелија]]
*[[Радовиш]]
*[[Струмица]]{{Готово}} + [[Податотека:LinkFA-star.png]]
 
----