Чоир (град): Разлика помеѓу преработките

Додадени 96 бајти ,  пред 13 години
+
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(нова)
 
(+)
Чоир бил прогласен за слободна економска зона.<ref>Hari D. Goyal, "A Development Perspective on Mongolia," ''Asian Survey'' 39:4 (July/August 1999), p. 634.</ref>
Градот има средно-обезбеден [[затвор]] со 460 затвореници.<ref>{{cite web|url=http://www.asianoutreach.org/articles.php?lng=en&pg=162|title=Siberian Team blesses Mongolia's prisoners|work=Asian Outreach International|accessdate=2007-07-24}}</ref>
 
==Видете исто така==
*[[Листа на градови во Монголија]]
 
==Референци==