Источноевропско време: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 40 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q190252 (translate me))
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
 
{{Time zones of Europe}}
'''Источноевропското време''' ('''EET''') е назив за [[часовен појас|часовниот појас]] [[UTC+2]], 2 часа пред [[координирано универзално време|координираното универзално време]]. Се користи во извесни земји во [[Источна Европа]]. За [[летно сметање на времето]] се користи [[Источноевропско летно време|источноевропското летно време]] ([[UTC+3]]).
 
== Употреба ==