Предлошка:Фудбалер-никулец: Разлика помеѓу преработките

fix lint
[проверена преработка][проверена преработка]
с Updating file links
Minorax (разговор | придонеси)
fix lint
 
Ред 1:
<div class="boilerplate metadata" id="stub">
{| style="background-color: transparent;"
| [[Image:Football pictogram.svg|25px|]] || ''Оваа статија за [[Фудбал|фудбалер]] е [[Википедија:Што е никулец?|никулец]]. Можете да [[Помош:Како да уредам страница|помогнете]] со тоа што ќе ја <span class="plainlinks">[{{SERVER}}{{localurl:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} <fontspan colorstyle="color:#002b88;">проширите</fontspan>]</span>''.
|}</div> [[Категорија:Никулци за фудбалери<noinclude>| </noinclude>]]<noinclude>
</noinclude>
951

уредување