Холонбуир, Дорнод: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(#1Lib1Ref #1Lib1RefCEE)
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
 
'''Холонбуир''' ({{lang-mn|Хөлөнбуйр}}) е [[област во Монголија]] во [[покраината Дорнод]]. Во 2009 година, неговото население било 1,776.<ref>[http://www.statis.mn/portal/content_files/comppmedia/cxls0x1601.xls Dornod Aimag Statistical Office. 2009 Annual Report] {{webarchive|url=https://web.archive.org/web/20120429010045/http://www.statis.mn/portal/content_files/comppmedia/cxls0x1601.xls|date=2012-04-29}}</ref>
 
== Наводи ==