Роберт Кер, прв ерл од Роксбург: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (P.Nedelkovski ја премести страницата Роберт Кер, првиот гроф од Роксбург на Роберт Кер, прв ерл од Роксбург: различни титули ерл и гроф)
Нема опис на уредувањето
{{внимание}} 
 
 
'''Роберт Кер, 1. Ерлерл од Роксбург''' ( о. 1570 – 1650) бил школски благородник .
 
Роберт Кер, 1. Ерл од Роксбург ( о. 1570 – 1650) бил школски благородник .
 
== Раниот живот ==