Доротеа Фербриџ: Разлика помеѓу преработките

Одземени 3 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Јазична исправка, replaced: = Референци → = Наводи)
Нема опис на уредувањето
'''Доротеа Ен Фербриџ''' наречена Дора Фербриџ (1862 - 25 август 1931) била [[Јужноафриканска Република|јужноафриканска]] авторка и ко-основач на Еснафот на лојални жени . {{Sfn|Sage|Greer|Showalter|1999}}
 
== Биографија ==