Ден на примирјето: Разлика помеѓу преработките

Додадени 75 бајти ,  пред 1 година
с
[проверена преработка][проверена преработка]
с (P.Nedelkovski ја премести страницата Денот на примирјето на Ден на примирјето)
[[Категорија:Последици од Првата светска војна]]
[[Категорија:Страници со непрегледан превод]]
[[Категорија:Државни празници во Србија]]