Скриени страсти: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
Нема опис на уредувањето
Ред 16:
|imdb_id = 0387763
}}
'''Скриени страсти''' ({{lang-es|Pasión de Gavilanes}}) е светска популарна [[теленовела]] од престижната [[америка]]нска продукција [[Телемундо]] со соработка со колумбијската тв куќа [[РТИ Колумбија]]. Серијата го освои целиот свет со едночасовни 188 епизоди. На меѓународниот пазар исто така излезе и [[ЦД]] со [[музика]] од серијата, како и [[ДВД]] Издание со сите епизоди. Кај нас оваа теленовела имаше огромен успех, и се емитуваше на [[А1 телевизија]].
 
== Синопсис ==