Љупка Димитровска: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
| роден-место =[[Скопје]]
| починал-дата ={{death date and age|df=yes|2016|10|3|1946|7|25}}
| починал-место = <!-- населено место, административен регион, суверена држава.-->[[Загреб]]
| починал-причина =
| националност = [[Македонка]]
14

уредувања