Сена (Кучево): Разлика помеѓу преработките

Одземени 6 бајти ,  пред 9 месеци
с
→‎Наводи: Јазична исправка, replaced: = Референци → = Наводи
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Создадено преведувајќи ја страницата „Sena (Kučevo)“)
 
с (→‎Наводи: Јазична исправка, replaced: = Референци → = Наводи)
'''Сена''' е едно од [[Село|селата]] во општина [[Кучево]], [[Србија]] . Според пописот кој што се одржал во 2002 година, населението во селото брои 232 жители <ref>Popis stanovništva, domaćinstava i Stanova 2002. Knjiga 1: Nacionalna ili etnička pripadnost po naseljima. Republika Srbija, Republički zavod za statistiku Beograd 2003. {{ISBN|86-84433-00-9}}</ref>
 
== РеференциНаводи ==
{{Наводи}}
{{Coord|44|31|13|N|21|36|08|E|type:city_source:kolossus-frwiki}}