Доротеа Фербриџ: Разлика помеѓу преработките

с
Јазична исправка, replaced: = Референци → = Наводи
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Создадено преведувајќи ја страницата „Dorothea Fairbridge“)
 
с (Јазична исправка, replaced: = Референци → = Наводи)
[[Category:Articles with hCards]]
'''Доротеа Ен Фербриџ''' наречена Дора Фербриџ (1862 - 25 август 1931) била [[Јужноафриканска Република|јужноафриканска]] авторка и ко-основач на Еснафот на лојални жени . {{Sfn|Sage|Greer|Showalter|1999}}
 
 
 
== РеференциНаводи ==
 
* {{Наведување|last=Bush|first=Julia|year=2000|title=Edwardian Ladies and Imperial Power|edition=illustrated|publisher=A&C Black|isbn=9780718500610|page=[https://books.google.com/books?id=rR9CozeiIs4C&lpg=PA90&pg=PA90#v=onepage&q&f=false 90]}}
* {{Наведување|editor-last=Sage|editor-first=Lorna|editor2-last=Greer|editor2-first=Germaine|editor3-last=Showalter|editor3-first=Elaine|year=1999|chapter=Fairbridge, Dorothea (Ann)|title=The Cambridge Guide to Women's Writing in English|edition=illustrated|publisher=Cambridge University Press|isbn=9780521668132|page=230|chapter-url=https://books.google.com/books?id=NB59uc9_ss8C&pg=PA230}}
 
[[CategoryКатегорија:Articles with hCards]]
[[Категорија:Починати во 1931 година]]
[[Категорија:Родени во 1862 година]]