90377 Седна: Разлика помеѓу преработките

Додадени 249 бајти ,  пред 9 месеци
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
| discovered = 14 ноември 2003
}}
'''90377 Седна''' (симбол: [[File:Sedna symbol (fixed width).svg|16px|⯲]])<ref>U+2BF2 ⯲. David Faulks (2016) 'Eris and Sedna Symbols,' [https://www.unicode.org/L2/L2016/16173r-eris-sedna.pdf L2/16-173R,] Unicode Technical Committee Document Register.</ref> е [[џуџеста планета]] во [[Сончевиот Систем]].
 
== Истражување ==
186

уредувања