Анте Поповски: Разлика помеѓу преработките

Одземени 52 бајти ,  пред 4 месеци
Нема опис на уредувањето
* Меѓу животот и знаците (есеи, 1991)
* Провиденија (поезија, 1995)
* Окото, светлините (есеи, 1996)
 
Избори од неговата поезија во посебни книги се објавени во [[Албанија]], [[Грција]], [[Франција]], [[Русија]], [[Турција]], [[Италија]], [[Германија]], [[Велика Британија]], [[Индија]].
Анонимен корисник