Јени џамија (Истанбул): Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Замена со македонска предлошка, replaced: Infobox religious building → Инфокутија Верски објект
с (→‎Архитектура: Јазична исправка, replaced: декориран → украсен)
с (→‎top: Замена со македонска предлошка, replaced: Infobox religious building → Инфокутија Верски објект)
 
{{Инфокутија Верски објект
{{Infobox religious building
|building_name=Џамија Јени (Нова џамија)<br />Yeni Camii
|image= Istanbul 2009 Yeni Camii.JPG