Џамија Хасан II: Разлика помеѓу преработките

Додадени 20 бајти ,  пред 6 месеци
с
→‎top: Замена со македонска предлошка, replaced: Infobox religious building → Инфокутија Верски објект
(Бришење на "Hassan_II_Mosque_sunny_day_2019-03-10.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Missvain поради: per [[:c:Commons:Deletion)
с (→‎top: Замена со македонска предлошка, replaced: Infobox religious building → Инфокутија Верски објект)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Инфокутија Верски објект
{{Infobox religious building
|image=
|caption=