Монтефредане: Разлика помеѓу преработките

Додадени 269 бајти ,  пред 4 месеци
#1Lib1Ref #1Lib1RefCEE
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: ''' е општина → ''' — општина, провинцијата → [[покраини во Италиј)
(#1Lib1Ref #1Lib1RefCEE)
 
'''Монтефредане''' — [[Општини во Италија|општина]] во [[покраини во Италија|покраината]] [[Авелино (покраина)|Авелино]] од регионот [[Кампанија]], [[Италија]]. Населението на 31 декември 2017 година било 2,239 жители. <ref>[http://demo.istat.it/bilmens/index.php?anno=2017&lingua=ita Dato Istat] - Резидентно население од 31-12-2017 година (привремена бројка).</ref>
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
 
'''Монтефредане''' — [[Општини во Италија|општина]] во [[покраини во Италија|покраината]] [[Авелино (покраина)|Авелино]] од регионот [[Кампанија]], [[Италија]].
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{Авелино (покраина)}}