Кодот на Да Винчи: Разлика помеѓу преработките

с
#1Lib1Ref #1Lib1RefCEE
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (#1Lib1Ref #1Lib1RefCEE)
}}
 
'''''Кодот на Да Винчи''''' (англиски: The Da Vinci Code) е четвртиот роман на американскиот писател Ден Браун. Романот набрзо стана една од најпродаваните книги на сите времиња.<ref>{{Наведена мрежна страница|url=https://www.businessinsider.com/guides/learning/best-selling-books-of-all-time|title=The 50 bestselling books of all time, from 'To Kill a Mockingbird' to 'The Fellowship of the Ring'|last=Fiorillo|first=Katherine|work=Business Insider|language=en-US|accessdate=2022-01-29}}</ref><ref>{{Наведена мрежна страница|url=https://www.newsweek.com/best-selling-books-all-time-1628133|title=The 30 best selling books of all time|last=Fish|first=Tom|date=2021-09-13|work=Newsweek|language=en|accessdate=2022-01-29}}</ref>
 
== Содржина ==
2.616

уредувања