МедијаВики:Anonnotice: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Ознака: Отповикано
Нема опис на уредувањето
Ознака: Отповикано
[[Податотека:1Lib1Ref logo.png|лево|35п|#1Lib1Ref]]
Се известуваат сите заинтересирани уредници на Википедија на македонски јазик дека во периодот од 15 јануари до 5 февруари 2022 година ќе се одржи натпреварот за наведување извори „'''[[Википедија:1Lib1Ref 2022|#1Lib1Ref]]'''“. Приклучете се и освојте една од наградите!
{{-}}
 
<!-- Објава за уредувачки денови и викенди -->
{{#ifexist:Википедија:Уредувачки денови 2022/{{#time: j|+1 hours}} {{#time: F|+1 hours}}|{{:Википедија:Уредувачки денови 2022/{{#time: j|+1 hours}} {{#time: F|+1 hours}}}}|{{#ifexist:Википедија:Уредувачки викенди 2021/{{#time: j|+1 hours}} {{#time: F|+1 hours}}|{{:Википедија:Уредувачки викенди 2022/{{#time: j|+1 hours}} {{#time: F|+1 hours}}}}|}}}}
{{-}}