Расенгул (планински врв): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
| име = Расенгул
| слика = Расенгул и Венечно Езеро - 2.jpg
| опис = Поглед на врвот Расенгул (лево) со [[Венечно Езеро]] и Радика Планина во позадината
| висина = 2383
| место = {{МАК}}