Езерски Врв (Шара): Разлика помеѓу преработките

с (→‎top: Исправка на параметарски имиња, replaced: без_помошен_со_кислород → без_помошен_кислород)
Ознака: Изворно уредување 2017
 
==Галерија==
<gallery mode=packed heights=120px>
File:Езерска Чука и Езерски Врв на Шар Планина.jpg|Поглед на врвовите [[Езерска Чука]] во преден план и Езерски Врв во позадината
File:Езерски Врв (Шар Планина).jpg|Глетка на Езерски врв
File:Габровница или Доброшка (Езерска) Река на Шар Планина.JPG|Глетка од Езерски Врв и изворишното горно течение на реката Габровница позната и како Езерска или Доброшка