Разлика помеѓу преработките на „Википедија:Барања за администраторски статус/MacedonianBoy/2“

(→‎Дискусија: a question to the candidate)
(→‎За: да)
:::::{{Коментар}} Штета што често Википедија се однесува <span class="plainlinks">[http://mail.wikimedia.org/pipermail/wikien-l/2005-January/018735.html како да е демократија, а всушност не е].</span> Што е тоа консензус и конвенции кога може да владее тиранијата на мнозинството? --[[Корисник:Brainmachine|Brainmachine]]<sup>[[Разговор со корисник:Brainmachine|wtf?]]</sup> 21:44, 22 јануари 2009 (UTC)
:::{{Коментар}}Се сложувам со [[Корисник:Guitardemon666|Гитардемон]] и со [[Корисник:Brainmachine|Brainmachine]] и ќе додадам уште нешто. Не беше ''страшно'' и тоа што имаше голем број на нелиценцирани слики, некое време предупредував дека тоа е голем проблем и на крај дојде до ситуација кога од Мета ни се закануваа со санкции. А [[Википедија:Неутрална гледна точка|неутралната гледна точка]] е доста посериозна работа, тоа е ''суштината'' на Википедија, уставот на Википедија, тоа е причината зошто Википедија е Википедија. Секое релативизирање на значењето на НГТ, или третирањето на политиката како споредна работа, нѐ води кон ќорсокак. Ако мислите дека "од горе" ќе дозволат тука да си имаме вилает во кој бесконечно ќе си тераме по свое и во која ќе биде совршено нормално за администраторите да блокираат корисници од други држави без некој особен повод, тогаш сериозно се лажете. Не сакам да изигрувам [[Баба Рога]], меѓутоа во некои коментари забележувам, можеби преопуштен став околу некои фундаментални поставки на проектот, а тоа е неприкосновената неутралност. А администраторите треба да бидат токму браникот на таа неутралност. Затоа кај мене се овие резерви околу кандидатурата на [[Корисник:MacedonianBoy|MacedonianBoy]], за кого сметам дека најпрвин треба да малку да контемплира околу НГТ и околу тоа дали е подготвен да се откаже од идејата "СЕКОГАШ да ги брани македонските тези" бидејќи токму тоа е нешто што од него ''најмалку'' се очекува како администратор. Толку од мене, мислам дека кажав сѐ што сакав да кажам, и повеќе неповикан нема да се вклучувам во оваа дискусија, за да не се толкува тоа како некаков притисок. --[[User:FlavrSavr|FlavrSavr]] <small>([[User talk:FlavrSavr|разговор]])</small> 00:58, 23 јануари 2009 (UTC)
#{{За}} Успех! --[[User:Li4kata|Li4kata]] <small>([[User talk:Li4kata|разговор]])</small> 09:11, 23 јануари 2009 (UTC)
 
=====Против=====
1.398

уредувања