Марко Џампаоло: Разлика помеѓу преработките

Додадени 62 бајти ,  пред 4 месеци
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
 
| currentclub = {{Fb team Sampdoria}} (тренер)
| retired = 1997 <small>(29 г.)</small>
| years1 = 1986–1990 | clubs1 = {{Fb team Giulianova}} | caps1 = 109 | goals1 = 0
| years2 = 1990–1992 | clubs2 = {{Fb team Gubbio}} | caps2 = 43 | goals2 = 0
| years3 = 1992–1993 | clubs3 = {{Fb team Licata}} | caps3 = 34 | goals3 = 1
| years4 = 1993–1995 | clubs4 = {{Fb team Siracusa }} | caps4 = 49 | goals4 = 2
| years5 = 1995–1996 | clubs5 = {{Fb team Fidelis Andria}} | caps5 = 36 | goals5 = 1
| years6 = 1996–1997 | clubs6 = {{Fb team Gualdo}} | caps6 = 18 | goals6 = 0
| manageryears1 = 2000–2001 | managerclubs1 = {{Fb team Pescara}} (асистент)
| manageryears2 = 2001–2002 | managerclubs2 = {{Fb team Giulianova}} (асистент)