Марко Џампаоло: Разлика помеѓу преработките

Додадени 80 бајти ,  пред 4 месеци
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
| manageryears16 = 2022- | managerclubs16 = {{Fb team Sampdoria}}
}}
'''Марко Џампаоло''' (роден на {{роден на|2|август|1967}} година) — [[Италијанци|италијански]] [[фудбал]]ски и тренер и поранешен [[Среден ред (фудбал)|играч од средниот ред]]. Во моментов ја води екипата на {{Fb team (N) Sampdoria}}.
 
{{DEFAULTSORT:Џампаоло, Марко}}