Бодрум Кале: Разлика помеѓу преработките

Додадени 122 бајти ,  пред 4 месеци
с
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
 
{{About|замокот во Бодрум|замокот во покраината Османие|Бодрумкале}} 
{{Infobox Historic building
|name = Бодрум<br />Bodrum Kalesi