Здравко Стојмиров: Разлика помеѓу преработките

ситна поправка
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
(ситна поправка)
| роден-место = {{роден во|Битола}}
| националност = [[Македонец]]
| познат = по улогите во: [[Македонски народни приказни]]<br>[[Среќна новаНова 9031903 (филм) |Среќна новаНова 9031903]]
| занимање = глумец
}}
| 2014 || [[Авантурите на Итар Пејо]] ТВ-серија || Итар Пејо
|-
| 2014 || [[Среќна новаНова 9031903 (филм) |Среќна новаНова 9031903]] ТВ-филм || Никола
|-
| 2016-2017 || [[Македонски народни приказни (телевизиска серија) |Македонски народни приказни]] ТВ-серија ||