Горно Лабунишко Езеро: Разлика помеѓу преработките

с (→‎top: Јазична исправка, replaced: глацијални → леднички)
Ознака: Изворно уредување 2017
 
==Галерија==
<gallery mode=packed heights=200px>
File:Горно Лабунишко Езеро (Локва) 02030621.jpg|Поглед конна Горното Лабунишко Езеро од исток
File:Горно Лабунишко Езеро (Локва) 02.jpg|Поглед кон Горното Лабунишко Езеро од запад
File:Горно Лабунишко Езеро (Локва) 03.jpg|Поглед кон Горното Лабунишко Езеро
</gallery>