Африкански куп на нации 2021: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
}}
----
 
===Поредок на третопласираните екипи во групите===
{| class=wikitable style="text-align:center"
|-
|colspan=10 | '''Африкански куп на нации 2021 - Поредок на третопласираните екипи'''
|-
!width="25"|{{Tooltip| Поз. | Позиција во групата}}
! style="width:225px;"|Екипа
!width="25"|{{Tooltip| ОН | Одиграно натпревари}}
!width="25"|{{Tooltip| П | Победи}}
!width="25"|{{Tooltip| Н | Нерешени}}
!width="25"|{{Tooltip| И | Изгубени}}
!width="25"|{{Tooltip| ДГ | Дадени голови}}
!width="25"|{{Tooltip| ПГ | Примени голови}}
!width="25"|{{Tooltip| ГР | Гол-разлика}}
!width="25"|{{Tooltip| Бод | Вкупен број освоени бодови}}
|-
|- align=center bgcolor=00FF7F
|1.
| align=left | {{fb|CPV}}
|3||1||1||1||2||2||0||'''4'''
|-
|- align=center bgcolor=00FF7F
|2.
| align=left | {{fb|MWI}}
|3||1||1||1||2||2||0||'''4'''
|-
|- align=center bgcolor=00FF7F
|3.
| align=left | {{fb|TUN}}
|3||1||0||2||4||2||-2||'''3'''
|-
|- align=center bgcolor=00FF7F
|4.
| align=left | {{fb|COM}}
|3||1||0||2||3||5||-2||'''3'''
|-
|5.
| align=left | {{fb|SLE}}
|3||0||2||1||2||3||-1||'''2'''
|-
|6.
| align=left | {{fb|SUD}}
|3||0||1||2||1||4||-3||'''1'''
|}
 
== Напомени ==