Стад д'Ојем: Разлика помеѓу преработките

Одземени 2 бајти ,  пред 4 месеци
с
нема опис на уредувањето
с (→‎top: Јазично подобрување, replaced: капацитет → сместивост (2))
сНема опис на уредувањето
 
}}
 
'''Стад д'Ојем''' е фудбалски стадион во [[Ојем]], [[Габон]]. Отворен е во 2015 и има сместивосткапацитет од 20.500 седечки места.<ref>http://thegabon.com/visit-of-oyem-stadium-site-by-the-head-of-state/</ref>
 
Стадионот ќе биде еден од домаќините на [[Африкански куп на нации 2017|Африканскиот куп на нации 2017]].