Гови-Угтал, Дундгови: Разлика помеѓу преработките

#1Lib1Ref #1Lib1RefCEE
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Bot: Migrating 2 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q3404210 (translate me))
(#1Lib1Ref #1Lib1RefCEE)
 
'''Гови-Угтал''' ({{lang-mn|Говь-Угтаал}}) е [[област во Монголија]] во [[покраината Дундгови]]. Во 2007 година, неговото население било 1,714.<ref>[http://202.131.5.91/webs/aimags/08/too.html] {{webarchive|url=https://web.archive.org/web/20070329210150/http://202.131.5.91/webs/aimags/08/too.html|date=March 29, 2007}}</ref>
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
== Наводи ==
'''Гови-Угтал''' ({{lang-mn|Говь-Угтаал}}) е [[област во Монголија]] во [[покраината Дундгови]].
{{наводи}}
 
{{Districts of Dundgovi}}