Роџер Пенроуз: Разлика помеѓу преработките

Додадени 73 бајти ,  пред 4 месеци
* Предговор во [http://press.princeton.edu/chapters/p8509.pdf ''Застрашувачка симетрија''] од [[Антони Зи]]. Објавена од Принстон во 2007 година.<ref>{{Cite book|last=Zee|first=A.|url=https://books.google.com/books?id=Xq1mCgAAQBAJ&q=fearful+symmetry+roger+penrose|title=Fearful Symmetry: The Search for Beauty in Modern Physics|date=1 October 2015|publisher=Princeton University Press|isbn=978-1-4008-7450-7|language=en|access-date=12 October 2020|archive-date=26 January 2021|archive-url=https://web.archive.org/web/20210126162300/https://books.google.com/books?id=Xq1mCgAAQBAJ&q=fearful+symmetry+roger+penrose|url-status=live}}</ref>
== Поврзано ==
* [[Осветлувачки проблем]]
* [[Квантен ум]]
 
==Белешки==
{{Notelist}}