90377 Седна: Разлика помеѓу преработките

Додадени 4 бајти ,  пред 10 месеци
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
{{Инфокутија Планета
| name = Седна [[file:Sedna symbol (bold).svg|24px|⯲]]
| image = [[Податотека:Sedna PRC2004-14d.jpg|260px|alt=Sedna seen through Hubble]]
| caption = Седна, сликана од [[Хабл (вселенски телескоп)|Вселенскиот Телескоп Хабл]]
186

уредувања