Панде Петровски: Разлика помеѓу преработките

Додадени 460 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
== Наводи ==
{{наводи}}
{{Список со потточки
|{{Наведена книга|title=Воени генерали од Mакедонија (1943–2017)|last=Стојановски|first=Мирослав|last2=Стојаноски|first2=Борис|publisher=Клуб на генерали на Република Македонија|year=2017|editor-last=Стојановски|editor-first=Мирослав|edition=второ|location=Скопје|pages=268–271}}
}}
 
{{start box}}