Панде Петровски: Разлика помеѓу преработките

Додадени 975 бајти ,  пред 4 месеци
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
{{Цитатник|''Како војник, и како граѓанин на [[Република Македонија]], кој беше директен сведок во случувањата со кризата во РМ, лично сум заинтересиран за потполно расветлување на сите аспекти на тие случувања и разрешувањето на кризата. Мислам дека и граѓаните на РМ имаат право да ја сознаат целата вистина за овие случувања, посебно што последиците од неа во најголема мерка, а некои и неповратно, ги погодија луѓето од кризните подрачја. Одговорните за ова треба да му дадат очет на македонскиот граѓанин.''}}
 
== Одликувања ==
:''Забелешка: Списокот на одликувања може да не е целосен.''
* {{знамеикона|Југославија}} [[Податотека:Order of the People's Army with silver star RIB.gif|50п]] Орден на народната армија со сребрена ѕвезда (1974)
* {{знамеикона|Југославија}} [[Податотека:Order of Labour with silver wreath RIB.gif|50п]] Орден на трудот со сребрен венец (1982)
* {{знамеикона|Југославија}} [[Податотека:Order of military merits with golden swords RIB.gif|50п]] Орден за воени заслуги со златни мечеви (1990)
* {{знамеикона|Југославија}} [[Податотека:Order for military merits with silver swords RIB.gif|50п]] Орден за воени заслуги со сребрени мечеви (1968)
 
== Наводи ==