Армија на Македонија: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
[[Податотека:Oklopen Bataljon T-72 tenk.jpg|десно|мини|Припадници на Оклопниот Баталјон Т-72 со нивниот тенк]]
 
'''Армија на Македонија''', официјално '''Армија на Република Северна Македонија''', позната иредовната повооружена старата скратеница '''АРМ''' — [[армија|вооружени сили]]сила на [[Македонија]] со нивните составни војски и родови.
 
== Историјат ==