Орден за заслуги за Македонија: Разлика помеѓу преработките

[проверена преработка][проверена преработка]
(Rescuing 2 sources and tagging 10 as dead.) #IABot (v2.0.8)
 
== Особености ==
[[Податотека:Oрден за заслуги (Македонија).jpg|лево|мини|Изглед на Орденот за заслуги]]
Има основна [[ѕвезда|ѕвездеста]] форма со димензии од 65мм.