Шеќерна табла: Разлика помеѓу преработките

Додадени 162 бајти ,  пред 4 месеци
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
{{Инфокутија за храна Јадење
| nameиме = Шеќерна табла
| imageслика = [[File:Compound chocolate.jpg|центар|250п]]
| captionопис = Парчиња шеќерна табла
| изворно_име =
| alternate_name =
| country друго_име =
| regionземја =
| creatorрегион =
| courseтворец =
| дел_од_оброкот =
| type = Замена за [[чоколадо]]
| servedвид = Замена за [[чоколадо]]
| темература =
| main_ingredientглавни_состојки = [[Какао]], [[Растителни масти]], [[Засладувач]]и
| variations =
| caloriesваријанти =
| other калории =
| друго =
}}
 
5.476

уредувања